Yarışma sonuçları

Gelibolu Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje sorunsuz bir şekilde ulaşmıştır. Jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan eserleri belirlemiştir.

Kimlik zarflarının açılarak kimlik tespit tutanağının oluşturulması aşamasında, 4. mansiyonu alan 10 sıra numaralı proje ekibinin katılımcı listesinde değişiklik yapıldığı ayrıca ekip listesine İdare’nin danışmanlarından birisinin eklendiği görülmüştür.

Bu sebeplerden dolayı 10 sıra numaralı proje yarışma dışı bırakılmış ve Yarışmalar Yönetmeliği’nin 32. maddesi geregince 5. mansiyon ödülünü alan 8 sıra numaralı projenin 4. mansiyona yükseltilmesine karar verilmiştir.

 

1. ÖDÜL

1 sıra numaralı proje, 07077

Semra Uygur (Mimar, Ekip temsilcisi)

Özcan Uygur (Mimar)

Deniz Uygur (Mimar)

Seden Cinasal (Mimar)

Ramazan Avcı (Mimar)

Emre Şavural (Mimar)

Fatih Yavuz (Mimar)

Elvan Ender (Peyzaj mimarı)

 

Yardımcılar:

Dilşad Uzar (Mimar)

Merve Özduman (Mimar)

Melih Tokaç (Mimar)

Sema Çağlayan (Mimar)

İbrahim Yavuz (Mimar)

Hasan Hüseyin Özdurmuş (Mimar)

Kubilay Şahinler (Mimar)

Merve Şen (Mimarlık öğrencisi)

Nil Özkır (Mimarlık öğrencisi)

Bilgehan Bölek (Mimarlık öğrencisi)

Ayşe Dağlı (Mimarlık öğrencisi)

Özlem Kurtçu (Mimarlık öğrencisi)

Meryem Merve Topdaş (İç mimar)

Mehmet Savaş (Maket)

Halil Özbak (Maket)

 

2. ÖDÜL

7 sıra numaralı proje, 25943

Can Çinici (Mimar, Ekip temsilcisi)

Burak Ünder (Mimar)

Arzu Nuhoğlu (Peyzaj mimarı)

 

Danışmanlar:

Markus Lehto (Geliştirmeci – vizyoner)

Türkay Salim Nefes (Sosyolog – Yazar)

Günseli Kato (Sanatçı)

Başar Ünder (Ses tasarımcısı)

İzzeddin Çalışlar (Yazar, editör)

 

Yardımcılar:

Regaip Adem (Mimar)

Bihter Öztürk (Mimar)

Seçkin Maden (Mimar)

Deniz Özcan (Mimar)

Müge Taştan (Mimar)

Balin Koyunoğlu (Peyzaj Y. Mimarı)

Elif Namal Karabak (Peyzaj Y. Mimarı)

Eray Karabak (Şehir Plancısı)

Hande Kalender (Mimar, Peyzaj Mimarı)

Tolgahan Akbulut (Şehir Plancısı)

Esin Nalbantoğlu (Grafik Tasarımcı)

Doğukan Özpınar (Sanatçı)

 

3. ÖDÜL

2 sıra numaralı ödül, 72930

Cem İlhan (Mimar, Ekip temsilcisi)

Tülin Hadi (Mimar)

Murat Ersoy (Mimar / Peyzaj mimarı)

Serkan Taycan (Sanatçı / Akademisyen)

 

Danışmanlar:

Mustafa Onur Yurdal (Tarih)

Fibrobeton

 

Yardımcılar:

Sezin Beldağ (Mimar)

Hande Sermet Topönder (Mimar)

Su Kapkın (Mimar)

Gizem Şıkman Korfalı (Grafik Tasarımcı)

 

4. ÖDÜL

3 sıra numaralı proje, 34915

Nevzat Oğuz Özer (Mimar, Ekip temsilcisi)

Yasemen Say Özer (Mimar)

Nurdan Sezgin (Mimar)

Ege Özer (Şehir plancısı)

Ahmet Boz (Mimar)

 

Danışmanlar:

Rahmi Aksungur (Heykeltraş)

Özlem Kuzgun Kırak (Peyzaj mimarı)

 

Yardımcılar:

Şafak Özgür Özkan (Mimarlık öğrencisi)

Kürşad Şekercioğlu (Mimarlık öğrencisi)

 

5. ÖDÜL

6 sıra numaralı proje, 78271

Nurbin Paker (Mimar, Ekip temsilcisi)

Sertaç Erten (Şehir plancısı)

Hüseyin L. Kahvecioğlu (Mimar)

Devrim Çimen (Mimar)

Ceyda Özbilen (Peyzaj mimarı)

Gökşen Ezgi Boz (Peyzaj mimarı)

Eda Ekim Yılmaz (Peyzaj mimarı)

Sibel Ürem (Mimar)

Poyraz Özer (Mimar)

Özge Ejder Johnson (Sosyal bilimci / Felsefeci)

Petek Kızılelma Zırh (Görsel iletişim tasarımcısı)

Ayşenaz Toker (Endüstri ürünleri tasarımcısı)

Mustava Ercan Zırh (Görsel iletişim tasarımcısı)

Mehmet Ali Uysal (Heykeltraş)

 

1. Mansiyon

9 sıra numaralı proje, 35981

Arman Akdoğan (Mimar, Ekip temsilcisi)

Felix Madrazo (Mimar)

Arzu Eralp (Şehir plancısı)

Davide Grandi (Mimar)

Eleanora Zambon (Mimar)

Pierluigi Recca (Mimar)

Oğuz Can Yürek, (Mimar)

Tonatiuh Martinez Maldonado (Peyzaj mimarı)

Hugo Ignacio Sanchez Toledo (Mimar ve Peyzaj mimarı)

Maria Zacatecas (Peyzaj mimarı)

Alejandra Segura (Peyzaj mimarı)

Renata Gallegos (Peyzaj mimarı)

Paulina Zarate (Mimar)

Natalia Sanchez (Mimar)

Adan San Juan (Mimar)

Viviana Sobian (Mimar)

Brenda Landeros (Mimar)

Alejandra segura (Mimar)

Tarihi Araştırmalar Danışmanı:

Seyit Ahmet Sılay

 

2. Mansiyon

5 sıra numaralı proje, 12185

Mehmet V. Kütükçüoğlu (Y. Mimar, Ekip temsilcisi)

Ertuğ Uçar (Y.Mimar)

Evren Başbuğ (Y.Mimar)

Nuran Altun (Peyzaj mimarı)

 

Danışman:

Doç.Dr.Ahenk Yılmaz (Mimar – Akademisyen)

Yrd. Doç.Dr.Ece Akay Şumnu (Heykel sanatçısı – Akademisyen)

Doç.Dr. Güven İncirlioğlu (Mimar-Sanatçı – Akademisyen)

Korhan Şişman (İç mimar – Aydınlatma uzmanı)

Adnan Kaplan (Dr. Peyzaj Mimarı)

Nazife Tuğçe Onuk (Peyzaj Y. Mimarı)

Başak Özer (Peyzaj Y. Mimarı)

 

Yardımcılar:

Onur Akın (Mimar)

Tuberk AltUntaş (Y. Mimar)

Ethem Aybar (Y. Mimar)

Oğuz Bodur (Mimar)

Hande Ciğerli (Y. Mimar)

Görkem Çekirge (Peyzaj Mimarı)

Nur Gayretli (Y. Mimar)

Duygu Kısacık (Mimar)

Hüseyin Komşuoğlu (Mimar)

Yurdanur Özçelik (Peyzaj Y. Mimarı)

Beyza Özufacık (Mimar)

Beyza Paksoy (Y. Mimar)

Mert Üçer (Mimar)

Ece Ünübol (Mimar)

Yiğit Yalgın (Y. Mimar)

Oğuzhan Zeytinoğlu (Mimar)

Ahmet Akbaşlı (Mimarlık öğrencisi)

Gökçe Çakır (Mimarlık öğrencisi)

Mustafa Kavakçı (Mimarlık öğrencisi)

 

3. Mansiyon

4 sıra numaralı proje, 92865

Yrd.Doç.Dr.Ebru Erbaş Gürler  (Peyzaj Y. mimarı, Ekip temsilcisi)

Prof.Dr.Hayriye Eşbah Tunçay (Peyzaj mimarı)

Volkan Taşkın (Y.Mimar)

Özge Meriç (Mimar)

Prof.Dr.Azime Tezer (Şehir plancısı)

Ebru Satılmış (Şehir plancısı)

Doç.Dr.Ebru Yetişkin (Küratör – Sosyolog)

Ar.Gör.Arzu Türk (Peyzaj mimarı)

Büşra Yılmaz Şirin (Peyzaj Mimarı)

Dilara Akülke (Peyzaj mimarı)

Dilara Kuş (Peyzaj mimarı)

Utku Ali Güler (Yardımcı mimar)

Gizem Ezgi Kurangil (Endüstri Ürünleri ve UX UI Tasarımcısı)

 

Danışman:

Doç.Dr. Reyhan Körpe (Arkeolog – Tarihçi)

 

Yardımcılar:

Can Aydın (Şehir Plancısı)

Didem Kara (Şehir plancısı)

Özge Subaşı (Şehir Bölge Planlama öğrencisi)

Cansu Güreser (Peyzaj Mimarlığı Öğrencisi)

Çisem Demirel (Peyzaj Mimarı)

Fatma Sultan Yaman (Peyzaj mimarlığı öğrencisi)

Gülcihan Yalnız (Peyzaj mimarlığı öğrencisi)

Ferhat İbrahimoğlu (Mimarlık öğrencisi)

Melis Üzümcü (Mimar)

 

4. Mansiyon

8 sıra numaralı proje, 45187

Dr. Deniz Aslan (Y. Mimar, Ekip temsilcisi)

Prof. Dr. Arzu Erdem (Y.Mimar)

Yrd. Doç.Dr. Ozan Önder Özener (Y.Mimar)

Selin Etkinöz (Peyzaj mimarı)

Çağlar Yılmaz (Mimar)

Erenalp Büyüktopçu (Y.Mimar)

Tuğçe Alkaş (Mimar)

 

Danışmanlar:

Prof. Dr. Bülent Diken, (Sosyolog/Kent Plancısı)

Doç. Dr. İnci Eviner (Ressam/Heykeltraş/Tasarımcı)

Sevim Aslan, (Y. Mimar, Restoratör)

 

Yardımcılar:

Serdar Ayvaz (Mimar)

Damla Yağmur (Mimar/Şehir plancısı)

Tolga Özdemir (Mimar)

Ferruh Barış Türe (Mimar)

 

Yarışma dışı

10 sıra numaralı ekip, 13065

Yrd. Doç.Dr. Ahmet Oktan Nalbantoğlu (Peyzaj Y. Mimarı – Kentsel Tasarımcı, Ekip temsilcisi)

Dr.Ayşe Gül Tokol  (Y.Mimar-Kentsel tasarımcı)

Hatice Karaca (Peyzaj Y. Mimarı, Kentsel Tasarımcı)

Cemil Hamdi Okumuş (Peyzaj Mimari, 3D Görselleştirme Uzmanı)

Burcu Ayan (Dr. Peyzaj Yüksek Mimarı)

Melike Temiz Özçelik (Peyzaj Y. Mimarı)

B.Haldun Erdoğan (Mimar)

Süleyman Can Cinkılıç (Peyzaj Mimarı)

İsa Eren Akbıyık (Peyzaj Mimarı)

Süleyman Aydoğmuş (Peyzaj Mimarı)

Başak İncekara (Şehir plancısı)

Yunus Erol (Peyzaj Mimarı)

İzel Gökten (Peyzaj Mimarı)

Burcu Balaban (Peyzaj Y. Mimarı, Kentsel Tasarımcı)

Yrd.Doç.Dr. Meryem Müzeyyen Fındıkgil (Y.Mimar)

Yrd.Doç.Dr.Müge Tanrıöver (Peyzaj Y. Mimarı – Kentsel Tasarımcı – Arkeoloji uzmanı)

 

Danışman:

Gökhan Tarkan Karaman (Yapımcı, yönetmen)

 

Yardımcılar:

Ezgi Umut Türkoğlu

Jamilya Baiborieva